Tablet | Fabrika Ayarlarına Dönüş

1- (1)

Fabrika Ayarlarına Dönüş (Factory Reset)

“Tabletimin şifresini unuttum ne yapmalıyım?”

Hatalı şifre girildiğinde tablet bilgisayar güvenlik amaçlı otomatik olarak kilitlenir.

Bu durumdan kurtulmanın 2 yolu vardır.

1- Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız, Gmail hesabınızı açarak şifreyi iptal edebilirsiniz. Gmail hesabınızı ve şifresini hatırlamıyorsanız tabletinizi fabrika ayarlarına döndürebilir ve tamamiyle sıfırlayabilirsiniz. Ancak her model fabrika ayarı modunu desteklemez.

2- Manuel (elle) Fabrika Ayarına Dönüş (Factory Reset).

 

1- Gmail hesabınız ile şifreyi iptal etmek.

Bu işlemi yapabilmek için internet bağlantısı gerekmektedir.*

 

“Deseni unuttunuz mu?” Seçeneğine tıklayınız;

indir

Açılan sayfada daha önceden cihazınıza girdiğiniz Gmail hesabınızı ve şifresini giriniz. Ardından “Oturum Aç” seçeneğine tıklayınız.

 indir (1) indir (2)

Hesabınızı ve şifrenizi doğru girdiyseniz “Seçimin kilidini açın” sayfası açılacaktır. Açılan sayfada tabletinize yeni şifre belirleyebilir yada şifresiz kullanabilirsiniz.

indir (3)

2- “Factory Reset” modu.

Tabletinize girdiğiniz pin kodunu, ekran kilidini, ,Gmail hesabını yanlış girmiş olup yada unuttuysanız ve tabletiniz ilk açılışta Android robot resimli ekranında devamlı kalması gibi sorunları aşağıdaki işlemleri yaparak çözebilirsiniz.

Tabletinizi kapatın (Emin olmak için açma kapama tuşuna yaklaşık 10 saniye basılı tutun), “Power” ve “Vol+” tuşuna aynı anda yaklaşık 5 saniye basılı tutun. Tabletiniz açılırken ekranınızın ortasında  Android Robot resmi çıkacaktır.

1

Parmağınızı “Power” tuşuna basılı tutarak “Vol+” tuşuna 3 saniye basınız. Cihaz “Factory Mod” sayfasına geçecektir.

1-

Açılan Sayfada “Vol+” veya “Vol-” tuşları ile “Wipe Data/Factory Reset” menüsü üzerine gelin ve ardından “Power” tuşuna bir kere basarak işlemi onaylayın.

2 (1)

“Vol+” ile “Vol-” tuşlarını kullanarak “Yes — Delete All User Data” üzerine gelerek “Power” tuşuna bir kere basınız. Cihaz kendini fabrika ayarlarına alacak ve ana menü ekranı gelecektir.

4

“Vol+” ile “Vol-” tuşlarını kullanarak “reboot system now” menüsü üzerine gelip “Power” tuşuna bir kere basarak tableti yeniden başlatın.

6

 Tabletiniz kapanarak tekrar açılacaktır. Cihazınız fabrika ayarlarına geri dönmüştür.

 Yapılan işlemlerden sonra yüklenen uygulamalar ve kişisel bilgiler silinecektir. Sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.*

©opyright

logo

4 Replies to “Tablet | Fabrika Ayarlarına Dönüş”

  1. Selam Hometech protab 7 için recovery mod a nasıl geçebilirim? Android için versiyon nereden indirebilirim iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.